stronę odwiedziło:

Korzysztof Szczeciniak

Lok: KO00hv

+48695900355

sp7iit {at}
o2.pl


burze nad polską


Kącik radiowyMoje radio:

Moje anteny:Co do oprogramowania to już nie pamiętam. Najgorsze w tym wszystkim było ładowanie programu z magnetofonu. Nie raz musiałem powtarzać wgrywanie
co by zaczęło wszystko działać. Z pomocą przyszedł mi Marek SP7DQR, który zrobił mi cartridge z wgranym na stałe programem do rtty.
Urządzenie to było wpięte bezpośrednio w miejsce magnetofonu. Teraz to już był pełen komfort. Włączałem komputer i program ładował się automatycznie.
Na tym sprzęcie pracowałem przez jakieś trzy lata po czym przesiadłem się na super maszynę Pentium 166MMX z WIN95.  
Później było już tylko lepiej. Nowe komputery i oprogramowania i dużo, dużo łączności wszystkimi emisjami  cyfrowymi. Obecnie używam programów MMVARI, MMTTY,
MMSSTV oraz IZ4CZL do JT65 i N1MM + do wszelakich zawodów. Obecnie najbardziej ulubionymi emisjami oprócz CWRTTY, BPSK, JT65 i SSTV.
  Lubię też czasami wystartować w zawodach DIGI nie koniecznie dla wyniku. Przez ten okres udało mi się przeprowadzić ponad 33000 QSO DIGI z 312 podmiotami DXCC.
Myślę, że emisje cyfrowe są dla mnie ważną dziedziną krótkofalarstwa.  Gdy na CW nie ma ciekawych stacji to na digi zawsze coś ciekawego się znajdzie. Zachęcam wszystkich do  pracy emisjami cyfrowymi bo to dodatkowe urozmaicenie naszego hobby.

73! Krzysztof

Flag Counterstatystyki strony


do góry